W pierwszy weekend września, na polanie obok Urzędu Gminy Zbrosławice (ul. Oświęcimska 2) odbędzie się czwarta już edycja Dramataliów, czyli święta gminy. I podobnie jak w latach ubiegłych, emocji oraz atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Na scenie ponownie pojawią się gwiazdy dużego formatu. Tegoroczną edycję imprezy bez wątpienia rozjaśni dobrze wszystkim znany zespół Raz Dwa Trzy. Z pewnością nie mniejszą gratką dla fanów muzyki będzie również występ zespołu Universe, który zaprezentuje swój najlepszy repertuar na czele z hitami „W taką ciszą” i „Tacy byliśmy”.
Ponadto wystąpią: zespół Korek, zespół STA, orkiestra dęta Blaskapelle Świbie, Miedarzanie, Niespasowani i inni*.

Poza sceną natomiast do tradycyjnych atrakcji, jak Gminna Wystawa Koron Żniwnych (to już szósta edycja!), wesołe miasteczko dla dzieci, plener plastyczny, zwiedzanie zbrosławickiego bunkra Regelbau 116A, bezpłatny przejazd traktorem dla dzieci, turniej gry w boule, Festiwal Gier Zapomnianych dołączą pokazy sztuk rycerskich, wystawa świetnego śląskiego fotografa Ra2nski’ego oraz Bieg Rolnika, który odbędzie się 3 września, tym razem również na dystansie półmaratonu oraz marszu nordic walking (10 km).