Dnia 1 lutego 2016 r. młodzi sportowcy Ludowego Klubu Sportowego Młodość Rudno wzięli udział w eliminacjach do Pucharu Orange. 10 śmiałków pod okiem ekspertów programu Kluby Sportowe Orange zmierzyło się z sześcioma zadaniami eliminacyjnymi takimi jak np.: jak najdłuższe utrzymanie równowagi na fasolkach fitness, podawanie piłki siatkowej odbiciem górnym lub dolnym przy równoczesnym utrzymaniu fasolki w pionie (pełen zestaw zadań eliminacyjnych: www.klubysportoweorange.pl/puchar-orange.

Główną ideą Pucharu Orange jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. W zawodach biorą udział drużyny, które na co dzień rozwijają swoje sportowe talenty w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Pełna lista placówek dostępna jest na stronie internetowej programu: http://www.klubysportoweorange.pl/kluby.

Zespół trenerów i ekspertów programu Kluby Sportowe Orange odwiedzi 100 klubów objętych programem. Dziesięć najlepszych drużyn, na początku marca 2016 roku, spotka się w Warszawie, gdzie w towarzystwie ambasadorów programu: Jerzego Dudka, Artura Siódmiaka, Marcina Urbasia oraz Tomasza Jankowskiego, powalczy o puchar i  nagrody.

W ramach programu Kluby Sportowe Orange 100 klubów sportowych otrzymało sprzęt sportowy i treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, szansę na modernizację infrastruktury, wsparcie technologiczne w postaci tabletów oraz darmowego internetu. Dodatkowo, dzięki internetowej platformie internetowej, zawodnicy i trenerzy wspierani są merytorycznie przez zespół trenerów i ekspertów Orange. Przez cały czas trwania programu przewidziane są także nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki grywalizacji. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na specjalne nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, koszykarzem Tomaszem Jankowskim, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.
 
Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.Trzymamy kciuki za reprezentację LKSu Młodość Rudno. Powodzenia !