Złote Gody to jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. 50 lat małżeństwa to wspaniały przykład do naśladowania dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Na żaden medal nie pracuje się tak długo…

Z tej okazji w dniu 21 października 2015 r. w Gminie Rudziniec odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami.
Wójt gminy Krzysztof Obrzut złożył jubilatom życzenia i dodał, że wspólnie przeżyte 50 i więcej lat, to piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.                                                                                                                                 - Dla nas, wasz jubileusz jest przykładem, jak właściwie rozumieć dar małżeństwa. To nie tylko jednorazowe przyrzeczenie i zmiana stanu cywilnego, ale wzajemne wspieranie się i uzupełnianie - mówił gospodarz gminy

Po uroczystym przemówieniu Wójt Gminy, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, udekorował Szanownych Jubilatów medalami i wręczył im legitymacje. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów,  kwiatów, zdjęć oraz prezentów. Zostało odznaczonych 19 par.
W gminie Rudziniec obchodzono również Diamentowe Gody czyli 60 lat po ślubie – 7 par oraz Żelazne Gody  z 65 letnim stażem małżeńskim - 2 pary.

Po uroczystej ceremonii oraz symbolicznej lampce szampana wszyscy zasiedli do poczęstunku. Spotkanie odbyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Uroczystość uświetnił zespół muzyczny. Pary, które nie przybyły na uroczystość zostały odwiedzone w miejscu zamieszkania.

 

Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.