Dnia 2 sierpnia 2015 r. odbył się zorganizowany wspólnymi siłami Urzędu Gminy w Rudzińcu oraz Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Wł. Huzy z Gliwic Rajd Rowerowy po Ziemi Gliwickiej, którego trasa przebiegała przez wyjątkowo atrakcyjne turystycznie zakątki Gminy Rudziniec.

Warto podkreślić, że udział w rajdzie wzięło 140 osób (i pies:), które przyjechały do nas z różnych zakątków Śląska, co stanowi rekord liczby uczestników w wakacyjnych rajdach Gliwickiego Klubu Kolarskiego  noszącego tytuł Najlepszego Turystycznego Klubu Kolarskiego w Polsce.Pierwszym punktem na trasie niedzielnego rajdu, który wyruszył z Gliwickiego Rynku była Ludwisarnia Braci Felczyńskich, gdzie po przywitaniu wszystkich uczestników rajdu przez organizatorów Pan Andrzej Kiełbasa, wieloletni pracownik ludwisarni przybliżył wszystkim zgromadzonym proces produkcji dzwonów oparty na tradycyjnych technologiach z okresu XVII w. oraz odpowiedział na dziesiątki zadanych pytań.
Kolejnym celem rajdu była zabytkowa, zmodernizowana ostatnimi laty przy wsparciu środków unijnych Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim udostępniona tego dnia zwiedzającym dzięki uprzejmości Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz pracowników śluzy, którzy przedstawili zasady jej funkcjonowania oraz opowiedzieli o swojej pracy.

 

Ostatnim przystankiem na trasie rajdu było Łowisko Specjalne w Rudzińcu gdzie na uczestników rajdu czekała słodka niespodzianka w postaci kołacza oraz napoje.

Podziękowania dla Pana Jarosława Szerszenia reprezentującego Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Wł. Huzy z Gliwic za zaangażowanie i owocną współpracę, Państwu Felczyńskim oraz Panu Andrzejowi Kiełbasa za umożliwienie zwiedzenia ludwisarni,
Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz obsłudze Śluzy Rudziniec za udostępnienie zwiedzającym śluzy w Rudzińcu na Kanale Gliwickim, Pani Iwonie Regner za sprawne przygotowanie poczęstunku oraz Panu Henrykowi Swińczakowi za gościnę na swoich stawach.


Pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek,
do zobaczenia na szlakach rowerowych Gminy Rudziniec !

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia

>>> Rajd Rowerowy po Ziemi Gliwickiej - Rudziniec, 2 sierpnia 2015r. <<<