Urząd Gminy Rudziniec oraz Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Wł. Huzy z Gliwic serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie "Rajd Rowerowy po Ziemi Gliwickiej - Rudziniec", który odbędzie się 2 sierpnia 2015 r.

Trasa rajdu przebiegać będzie przez wyjątkowo atrakcyjne turystycznie zakątki naszej gminy, a sam udział w imprezie będzie znakomitą okazją do poznania ciekawych miejsc, niedostępnych na co dzień dla zwiedzających.

Uczestnicy rajdu w pierwszej kolejności odwiedzą Ludwisarnię braci Felczyńskich, którzy nieprzerwanie od 1808 roku produkują dzwony rozbrzmiewające na wieżach kościołów w całej Polsce. Zwiedzanie warsztatu uzupełni opowieść pracownika ludwisarni na temat procesu produkcji dzwonów z wykorzystaniem tradycyjnych technologii z okresu XVII w.

 Kolejnym celem rajdu będzie zabytkowa Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim powstała podczas budowy kanału w latach 1934 – 39. W czerwcu br. zakończono proces modernizacji śluzy, natomiast podczas tegorocznej edycji INDUSTRIADY, rudziniecką śluzę mianowano „hitem festiwalu”. Dzięki uprzejmości Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz obsługi Śluży Rudziniec uczestnicy rajdu będą mieli okazję zwiedzić oraz zapoznać się z historią i funkcjonowaniem śluzy oraz żeglugi na Kanale Gliwickim.

 

Na zakończenie rajdu przewidziana jest smaczna niespodzianka dla wszystkich uczestników.

 
HARMONOGRAM RAJDU:

9:00 - start rajdu z gliwickiego Rynku, przejazd przez Brzezinkę, a następnie Kleszczów w kierunku Taciszowa
10:30-11:30 - zwiedzanie Ludwisarni braci Felczyńskich
11:30-13:00 - przejazd z Taciszowa w kierunku Rudzińca ulicami Pławniowicką i Gliwicką obok Zespołu Pałacowo - Parkowego w Pławniowicach, a następnie przez tereny Nadleśnictwa Rudziniec.
13:30-14:30 - zwiedzanie Śluzy Rudziniec na Kanale Gliwickim

 

            >>> MAPA TRASY RAJDU ROWEROWEGO - GMINA RUDZINIEC <<<

   >>> REGULAMIN RAJDU ROWEROWEGO PO ZIEMI GLIWICKIEJ - RUDZINIEC <<<

 

 

                                                          ZAPRASZAMY !