30 maja 2015 r. (sobota) Starostwo Powiatowe w Gliwicach organizuje IV Rajd Rowerowy po Powiecie Gliwickim.

Proponowane miejsce zbiórki to parking przed Starostwem Powiatowym w Gliwicach (ul. Zygmunta Starego 17) o godz. 10.00. Jednocześnie ze wszystkich gmin powiatu gliwickiego mogą wyjechać grupy rowerzystów, a także możliwy jest indywidualny dojazd do mety rajdu dowolną trasą.


Proponowana główna trasa rajdu:
Start: Starostwo Powiatowe ul. Zygmunta Starego 17, Gliwice (następnie ul. Zygmunta Starego, przez skrzyżowanie z ul. Kościuszki, aż do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego. Później wjazd na trasę rowerową nr 26 i jazda ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Zawiszy Czarnego, tam skręcamy w lewo, dalej ul. Adama Mickiewicza i ul. Gen. Sowińskiego. Przed ogródkami działkowymi skręt w lewo i kontynuacja jazdy drogą szutrową. Na skrzyżowaniu w prawo i dalej wzdłuż ogródków działkowych i prosto, aż do początku powiatowej trasy rowerowej nr 376. Tą trasą aż do Kozłowa. Następnie jazda trasą nr 15 w kierunku Rachowic. Koło Kościoła w Rachowicach wjazd na trasę nr 373 w kierunku Łączy. Zmiana trasy na 382 kierunek Rudziniec. W Rudzińcu wjazd na trasę nr 16, która wiedzie do mety rajdu do Pławniowic).

>>> TRASA PRZEBIEGU RAJDU <<<

 

Metę rajdu wyznaczono na wałach nad Kanałem Gliwickim obok Pałacu w Pławniowicach ok. godz. 13.00, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje:

- udział uczestników rajdu w imprezie pt. „Bądź bezpieczny nad wodą” organizowanej przez Stowarzyszenie Marin Odrzańskich (w programie m.in. konkursy drużyn ratowniczych, współzawodnictwo drużyn strażackich i WOPR-owskich, szkolenia dla uczestników „na wodzie i lądzie”, pierwsza pomoc tonącym, stawianie motorówki na wodzie, konkursy i zabawy dla dzieci itd. Do dyspozycji uczestników będą: skuter wodny i dwie motorówki),

- możliwość zwiedzenia Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pławniowicach.:

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie !

 

>>> REGULAMIN IMPREZY <<<