logo ZUS

 

Umów się na e-wizytę w ZUS.

Żeby porozmawiać z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twarzą w twarz, nie trzeba już wychodzić z domu. Instytucja uruchamia wideo-rozmowy – poinformował ZUS. Dzięki rozwiązaniu można załatwić swoją sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Od 26 października będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Śląska w tym mieszkańcy Gminy Rudziniec


E-wizyty to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które chcą unikać miejsc publicznych w związku epidemią. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę na rozmowę przez internet.

Na e-wizytę możesz umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30.

Aby zarezerwować wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie, wejdź na link do e-wizyty.

https://e-wizyta.zus.pl

 
Z e-wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.  Od 26 października wideo-rozmowy z pracownikiem ZUS będą dostępne w oddziałach ZUS na Śląsku. W listopadzie usługa będzie dostępna już w całej Polsce.

Jak zarezerwować e-wizytę ?

Link do rezerwacji e-wizyty znajdziesz na stronie www.zus.pl

 1. Kliknij na link, aby przejść na stronę do rezerwacji e-wizyty. Będziesz mógł zarezerwować dwa rodzaje e-wizyty: samodzielną albo z opiekunem faktycznym lub prawnym.
 2. Aby zarezerwować e-wizytę samodzielną, podaj swoje dane:
 • imię,
 • nazwisko,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • kod pocztowy miejsca zamieszkania (obsłuży Cię pracownik oddziału obsługującego ten adres); jeśli jesteś płatnikiem składek, podaj kod pocztowy siedziby swojej firmy.
 1. Żeby zarezerwować e-wizytę z opiekunem faktycznym lub prawnym, zaznacz odpowiednią opcję oraz podaj imię i nazwisko opiekuna.
 2. Wybierz obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE, docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń.
 3. Wybierz termin e-wizyty z dostępnych w kalendarzu: dzień i godzinę.Możesz wybrać któryś z proponowanych terminów e-wizyty (kliknij na dany termin) lub kliknąć przycisk „Znajdź nowy wolny termin” (wówczas aplikacja wyszuka kolejne wolne terminy do wyboru).
 4. Gdy wybierzesz termin e-wizyty, pojawi się okno wyboru z komunikatem o  przetwarzaniu danych osobowych, zgodzie na nagrywanie e-wizyty oraz o nierozpowszechniniu wizerunku pracownika ZUS.
 5. Gdy wyrazisz tę zgodę (zaznaczysz okienko wyboru), otrzymasz e-mail z linkiem do e-wizyty. W mailu podane zostaną również zasady komunikacji, sposób przygotowania do e-wizyty, informacje o RODO, o nagrywaniu e-wizyty oraz o czasie jej trwania (do 20 min).
 6. Możesz anulować termin e-wizyty.
 7. Dzień przed spotkaniem otrzymasz sms z przypomnieniem o e-wizycie – na wskazany podczas rejestracji numer telefonu.
 8. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem otrzymasz mail, kliknij link otrzymany w mailu – połączysz się wtedy z pracownikiem ZUS.
 9. Aby uzyskać dane ze swojego konta:
 • podaj swoje imię i nazwisko oraz numer PESEL,
 • pokaż do kamery dokument tożsamości stroną ze zdjęciem, pod wieloma kątami z obu stron dokumentu, aby sprawdzić jego autentyczność,
 • odpowiedz na dodatkowe pytania uwierzytelniające.
 1. Możesz wystąpić w imieniu innej osoby tylko w sytuacji, gdy stosowne pełnomocnictwo zostało zarejestrowane w ZUS.
 2. Podczas e-wizyty z pracownikiem ZUS możesz:
 • uzyskać informacje ogólne w zakresie obowiązujących przepisów prawa,
 • otrzymać informacje na temat zasad wypełniania, kompletowania i składania wniosków/dokumentów,
 • uzyskać informacje o usługach doradczych, np. doradcy emerytalnego, w tym dotyczące prognozowanej kwoty przyszłej emerytury oraz doradcy ds. ulg i umorzeń,
 • złożyć niektóre wnioski o wydanie zaświadczeń (zaświadczenie zostanie wysłane na adres zapisany na koncie klienta w ZUS),
 • potwierdzić tożsamość, aby zaufać niezaufany profil PUE,
 • dostać wsparcie w założeniu profilu PUE.

Uwaga!
Podczas e-wizyty nie możesz złożyć żadnych wniosków dotyczących zmiany danych indentyfikacyjnych i adresowych oraz rachunku bankowego. Nie potwierdzisz również Profilu Zaufanego ePUAP.


Więcej szczegółów na temat e-wizyty w ZUS

https://www.youtube.com/watch?v=Rn5cuUSAaa8&feature=youtu.be