Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku i zabawy. Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec z siedzibą w Poniszowicach specjalnie dla najmłodszych pociech, które okres ferii spędzały w domu zorganizowano „Artystyczno - Rekreacyjne Ferie Zimowe”, w ramach których prowadzono bloki taneczny, plastyczny oraz instrumentalny.                                                                      
W związku z tym, że tegoroczne ferie przypadały na koniec karnawału wiele zajęć adresowano do dzieci i młodzieży chcącej nauczyć się tańca.  

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty mażoretkowe, w efekcie czego wielu uczestników zadeklarowało chęć cyklicznego uczestnictwa także po ich zakończeniu, w trakcie trwania roku szkolnego.

Początek tegorocznych ferii uświetnił występ aktorów z Teatru ART-RE z Krakowa w interaktywnym przedstawieniu pt. "Żółw i zając".

W pierwszym tygodniu ferii odbył się także bal karnawałowy poprzedzony warsztatami twórczymi, podczas których dzieci przygotowywały maski i ozdoby karnawałowe. Drugi tydzień wypełniły cieszące się ogromnym powodzeniem warsztaty taneczne pod nazwą "Tanecznym, karnawałowym krokiem"                                                                                 
Odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży były zmagania artystyczno - kulinarne, podczas których odbył się radosny, kulinarny pojedynek, a dzieci nauczyły się savoir –vivre przy stole.
W przedwalentynkowym klimacie zorganizowano zaś szereg warsztatów plastycznych, artystyczno-rękodzielniczych, których celem było wykonanie ozdób i podarunków walentynkowych, a także warsztaty gitarowe "Na miłosną nutę".

Ferie dobiegły końca, ale za kilka miesięcy wakacje, na które już teraz serdecznie zapraszamy mając nadzieję, że po raz kolejny zapewnimy wszystkim dzieciom wiele atrakcji i rozrywki, a rodzice naszych milusińskich będą spokojni o bezpieczeństwo i zapełniony czas swoich pociech.